ברוכים הבאים לאתר בית חב"ד

ב"ה.

שלום, וברוכים הבאים לחברינו מישראל!

"חב"ד בקמפוס - המרכז לחיים יהודיים ע"ש משפ' רוהר" משמש כבית יהודי לאלפי סטודנטים יהודיים באוניברסיטת ושינגטון בסנט לואיס בפרט, ובמכללות ובאוניברסיטאות השונות באזור סנט לואיס, מיזורי, ודרום אילינוי בכלל.

אז מה קורה בחב"ד בקמפוס? תנועת חב"ד שמה לה למטרה לתת מענה חברתי חינוכי ורוחני לציבור הגדול של הסטודנטים היהודיים הנמצאים באוניברסיטאות. אנחנו מאמינים שחינוך יהודי משמעותי וחוויתי הוא הדרך היחידה להלחם באדישות ובהתבוללות הנמצאים סביבנו בקמפוס. כדי לשמר את חיינו כיהודים בעתיד, חייבים לתת משמעות ליהדות ולחיים היהודיים בהווה.

כחלק מתנועת חב"ד הבינלאומית הגדולה והמסועפת,  אנחנו מארגנים כל שנה טיולים לישראל במסגרת פרויקט "תגלית" (Birthright Israel), עוזרים לסטודנטים מארה"ב להגיע לתכניות לימוד שונות בארץ.... ואצלנו גם מדברים עברית!

נשמח להעניק "ביקור חולים" לחיילי צה"ל המגיעים לסנט לואיס לקבלת טיפול רפואי.

כמו כן, אנו שמחים על חלקה של הקהילה הישראלית בקמפוס ושמים דגש מיוחד על יצירת קשר עם סטודנטים ישראלים בקמפוסים ובפקולטות השונות. כחלק מפעילותנו, אנחנו מארגנים מפגשים שונים ומגוונים במיוחד עבור הישראלים כמו מסיבת חנוכה לישראלים ועוד.

בנוסף לכך, בצוות שלנו יש גם שליחה של הסוכנות היהודית שתפקידה לקרב את הסטודנטים לישראל, לעזור להם למצוא את החיבור שלהם לישראל ולשמש כמקור לכל הקשור לישראל בקמפוס.

ניתן למצוא אצלנו שירותים ופעילויות מגוונות המקשרות בין אורחים מחו"ל השוהים באוניברסיטה לשאר חברי הקהילה היהודית באוניברסיטה. למידע אודות הקהילה היהודית באזורנו הקליקו כאן. נשמח לראותכם בין אורחינו הרבים בפעילות הענפה של חב"ד בקמפוס. להצטרפות לרשימת התפוצה שלנו הקליקו כאן.

חב"ד בקמפוס בונים את העתיד היהודי של מחר.... היום!

בברכה,

הרב הרשי וחנה נובק   
לשלוח לנו אימייל לחצו פה

הערה חשובה: למניעת בלבול - אוניברסיטת וושינגטון אינה ממוקמת בעיר הבירה וושינגטון DC, אלא כ-1300 ק"מ משם בעיר סנט לואיס. לחיפוש בית חב"ד באיזור וושינגטון DC לחץ כאן. 

שים לב: ביום שני הראשון כל חודש (לדוגמא: יום שני ה1 בספטמבר) ב-11 בבוקר, תישמע צפירה בקמפוס ובאזור סנט לואיס. זוהי רק בדיקה למערכת האזעקות להתרעה במקרה של טורנדו ואין שום סיבה לדאגה. בדיקות אלו מבוצעות רק בימים בהם יש מזג אוויר טוב, כדי שלא לבלבל את האנשים בסיכוי שהאזעקה באותו יום היא אמיתית. אגב, בהזדמנות נדירה של סופת טורנדו אמיתית, יש ללכת לאזור בטוח כמו מרתף. נתן לקרוא עוד כאן: http://ready.gov/tornadoes. 

Chabad on Campus • Rohr Center for Jewish Life
at Washington University in St. Louis
7018 Forsyth Blvd.
St. Louis, MO 63105
314-721-2884